Sold
Listing Courtesy of: CHARLESTON / D R Horton Inc
212 Bilge Road Ridgeville, SC 29472
Sold on 03/04/2026
$571,760 (USD)
Sold Date:
03/04/2026
03/04/2026
Lot Size
0.68 acres
0.68 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2025
2025
CHARLESTON
Last checked May 16 2026 at 10:07 PM GMT+0000
CHARLESTON
Last checked May 16 2026 at 10:07 PM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 3
- Half Bathroom: 1
Parking
- Covered Spaces :3
Stories
- 2
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Nov 18, 2025
Price Changed
$569,900
-1%
-$8,230
Nov 11, 2025
Price Changed
$578,130
0%
$230
Oct 09, 2025
Price Changed
$577,900
0%
-$1,000
Sep 25, 2025
Price Changed
$578,900
1%
$4,000
Sep 16, 2025
Price Changed
$574,900
0%
$500
Sep 10, 2025
Price Changed
$574,400
0%
$1,500
Aug 27, 2025
Price Changed
$572,900
-11%
-$72,000
Aug 13, 2025
Price Changed
$644,900
-3%
-$18,005
Jul 29, 2025
Price Changed
$662,905
0%
-$5
Jun 17, 2025
Price Changed
$662,910
0%
-$700
Apr 05, 2025
Listed
$663,610
-
-